Styl Życia

Wygoda: Kobieta miała cztery promile. W wypadku zginęła jedna osoba

Wygoda: Kobieta miała cztery promile. W wypadku zginęła jedna osoba

Wygoda: Kobieta miała cztery promile. W wypadku zginęła jedna osoba

WIADOMOŚCI LOKALNE
4 minuty temu

Zmarł 37-letni Ukrainiec, który był jedną z rannych osób w sobotnim wypadku pod Radomskiem. W zderzeniu nissana z busem ucierpiało łącznie 10 osób. Auto osobowe prowadziła kobieta, która miała cztery promile alkoholu w organizmie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę kilka minut po godz. 6 w miejscowości Wygoda, gm. Gidle.

- Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku ustalili, że 36-letnia kierująca nissanem z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku vw transporterem. Następnie pojazdy wypadły z jezdni. Łącznie w zdarzeniu brało udział 10 osób, w tym dziewięć podróżujących busem. Zgodnie z zaleceniami medyków opatrujących rannych wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitali, przy czym trzech z nich z rozległymi obrażeniami ciała, zagrażającymi ich życiu - przekazała w niedzielę Aneta Włazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPR; ranni trafili do szpitali w Łodzi, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie. Stan trzech poszkodowanych określano jako poważny. Niestety, nie udało się uratować 37-letniego obywatela Ukrainy, który zmarł podczas operacji.

Według ustaleń policji w transporterze jechało siedmiu mężczyzn narodowości ukraińskiej w wieku od 39 do 54 lat oraz dwóch Polaków w wieku 39 i 40 lat. Wszyscy pracowali w firmie budowlanej i tego dnia mieli wykonywać usługę na terenie Radomska.

Pijana wsiadła za kierownicę

Gdy zbadano stan trzeźwości kierujących pojazdami, okazało się, że kierowca volkswagena był trzeźwy, a siedząca za kierownicą nissana 36-letnia mieszkanka gminy Gidle miała w organizmie cztery promile alkoholu.

Kobieta również została poszkodowana w wypadku, ale nie odniosła obrażeń zagrażających życiu. Zgodnie z decyzją prokuratora nadzorującego czynności na miejscu wypadku 36-latka po badaniach wykonanych w radomszczańskim szpitalu trafiła do policyjnego aresztu.

Jak podaje policja, wszystko wskazuje na to, że gdy kobieta wytrzeźwieje, usłyszy prokuratorski zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentuj