Świat

Elon Musk w "pół-separacji" z Grimes. "Nadal się kochamy"

Elon Musk w

Elon Musk jest w "pół-separacji" ze swoją partnerką, kanadyjską piosenkarką Grimes - donosi BBC. Jak tłumaczy założyciel i szef firmy SpaceX, ich zawodowe obowiązki sprawiają, że większość czasu zmuszeni są spędzać z dala od siebie. Para ma dziecko, a Musk również pięcioro dzieci z jednego z poprzednich związków.

Elon Musk poinformował o "pół-separacji" w rozmowie z portalem Page Six - pisze BBC. Powiedział, że choć "nadal się kochają, często się widują i są w świetnych stosunkach", ich kariery sprawiają, że spędzają wiele czasu z dala od siebie. Grimes nie odniosła się do tych doniesień - zaznacza BBC.

Para zaczęła spotykać się w 2018 roku. W maju zeszłego roku urodziło się ich pierwsze dziecko. Musk powiedział w rozmowie z Page Six, że razem z Grimes mają zamiar dalej wspólnie wychowywać synka, który nosi imię X Æ A-Xii.

- Moja praca dla SpaceX i Tesli wymaga, bym spędzał większość czasu w Teksasie lub podróżował za ocean, a ona pracuje głównie w Los Angeles - powiedział w rozmowie Musk, tłumacząc etap, na jakim znalazł się ich związek.

Jak pisze BBC, ostatni raz parę widziano razem podczas Met Gali. Wydarzenie nazywane "Oscarami mody" odbyło się 13 września w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Elon Musk i Grimes w 2018 rokuGetty Images

Trzykrotnie rozwiedziony Elon Musk

Zanim zaczął spotykać się z Grimes, Elon Musk był w związku małżeńskim z kanadyjską pisarką Justine Wilson, z którą ma pięciu synów: 17-letnich bliźniaków Griffina i Xaviera oraz dwa lata młodsze trojaczki: Damiana, Saxona i Kaia.

Dwukrotnie żenił się także z brytyjską aktorką Talulah Riley znaną z serialu "Westworld". Po raz pierwszy wzięli ślub w 2010 roku, jednak dwa lata później rozwiedli się. W 2013 roku pobrali się ponownie. Za drugim razem ich małżeństwo przetrwało trzy lata.