Świat

Na jeziorze w Brazylii zerwał się blok skalny. Zginęli turyści w łodziach

Na jeziorze w Brazylii zerwał się blok skalny. Zginęli turyści w łodziach

Na jeziorze Capitolio w stanie Minas Gerais w środkowo-wschodniej Brazylii, w wyniku osunięcia się bloku skalnego, co najmniej siedem osób zginęło, a dziewięć zostało poważnie rannych. Ofiarami są głównie pasażerowie łodzi turystycznych.

Jak poinformowały władze stanowe, w sobotni wieczór wciąż trwały poszukiwania trzech osób, które znajdowały się w łodziach zniszczonych przez dużych rozmiarów blok skalny.

Służby ratunkowe na miejscu osunięcia się bloku skalnego na jeziorze CapitolioPAP/EPA/Minas Gerais State Fire Department / HANDOUT

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscu stanowiącym dużą atrakcję turystyczną stanu Minas Gerais. W momencie tragedii w sąsiedztwie osuwającego się urwiska przebywało około 70 turystów. Kilku z nich sfilmowało moment runięcia bloku skalnego na łodzie motorowe. Na nagraniach, które trafiły już do sieci widać łodzie z turystami, które desperacko próbują oddalić się od osuwającego się urwiska. Słychać krzyki przerażonych osób znajdujących się w pobliskich łodziach.

Zdaniem służb ratowniczych głównym powodem oderwania się bloku skalnego mogły być intensywne opady deszczu, które w ostatnich dniach nawiedziły stan Minas Gerais.

Jezioro Capitolio PAP/EPA/Minas Gerais State Fire Department / HANDOUT