Świat

"Nie wyleczymy się całkowicie bez równego dostępu do szczepionek". Harry i Meghan apelują o wpłaty

Książę Harry i Meghan Markle zaapelowali o wpłaty na charytatywne organizacje. Pieniądze mają być wykorzystane na zakup szczepionek przeciw COVID-19 dla ludzi w biedniejszych krajach. Para książęca podkreśliła,, że świat nie wyleczy się całkowicie, dopóki dostęp do szczepionek nie będzie równy.

"Jesteśmy szczerze wzruszeni tym, jak w ciągu ostatnich dwóch lat okazywaliście nam ciepło i wsparcie z okazji urodzin Archiego" - napisali książę i księżna Sussex, dziękując za wsparcie celów charytatywnych, realizowanych przy okazji urodzin ich syna. Przypadły one 6 maja, Archie skończył dwa lata.

Tym razem zaproponowali, by pieniądze przeznaczyć na zakup szczepionek dla "rodzin w najbardziej narażonych miejscach". "W tym roku świat wciąż jest na drodze do pokonania COVID-19. Jednak wiele rodzin wciąż zmaga się z efektami pandemii" - napisali.

"Nie wyobrażamy sobie lepszego sposobu, by uczcić urodziny naszego syna" - dodali w oświadczeniu.

"Nie wyleczymy się całkowicie, dopóki wszyscy, wszędzie nie będą mieli równego dostępu do szczepionek"

W apelu opublikowanym na stronie fundacji Archewell książę i księżna Sussex podkreślili, że około 80 procent z blisko miliarda szczepionek zostało użytych w bogatszych krajach.

"Wpłacając zaledwie 5 dolarów, możesz pokryć koszt szczepionki dla kogoś w potrzebie. Dzięki wsparciu, które uzyskaliśmy od różnych organizacji, każde 5 dolarów przekształci się w 20, czyli pokryje koszt czterech szczepionek" - napisali.

"Nie wyleczymy się całkowicie, dopóki wszyscy, wszędzie nie będą mieli równego dostępu do szczepionek" - podkreślili Harry i Meghan.