Świat

Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to pułapka dla Europy

Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to pułapka dla Europy

"Gazociąg Nord Stream 2 to pułapka dla Europy" - napisał w środę wieczorem na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Wraz z prezydentem Polski Andrzejem Dudą mamy jasne i niezmienne stanowisko w sprawie tego projektu" - dodał.

Reklama

"Mamy z Andrzejem Dudą jasne i niezmienne stanowisko w sprawie Nord Stream 2. Nie można do niego dopuścić. NS2 to pułapka dla całej Europy" - napisał Zełenski.

Podziękował też prezydentowi USA Joe Bidenowi za sankcje i podkreślił, że ich wzmocnienie to energetyczne bezpieczeństwo Europy.

Podziękowania dla Polski

W swoim wpisie Zełenski podziękował również Polsce za inicjatywę odsprzedania Ukrainie 1,2 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. W komunikacie biura ukraińskiego prezydenta dodano, że Zełenski zaznaczył w czasie rozmowy z polskim prezydentem, że jest to mocny sygnał solidarności z Ukrainą. Wyraził nadzieję, że preparat będzie odsprzedany już w marcu, po dopełnieniu wszelkich formalności.

W komunikacie czytamy też m.in., że Zełenski zaprosił Dudę na Ukrainę, by wziął udział w uroczystościach z okazji obchodzonego w tym roku 30-lecia niepodległości tego kraju oraz w szczycie tzw. krymskiej platformy.

Poprzednio Andrzej Duda złożył wizytę na Ukrainie w październiku 2020 roku.