Świat

Rosyjskie okręty ma Morzu Czarnym. Pierwsze ćwiczenia z pociskiem Wułkan na tych wodach

Rosyjskie okręty ma Morzu Czarnym. Pierwsze ćwiczenia z pociskiem Wułkan na tych wodach

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało w piątek nagranie przedstawiające okręty wojenne na Morzu Czarnym podczas ćwiczeń wojskowych. Przeprowadzono ćwiczebne wystrzelenie przeciwokrętowego pocisku manewrującego Wułkan. Pocisk trafił w cel nawodny w odległość 30 kilometrów - podały służby prasowe Floty Czarnomorskiej.

Rosyjski krążownik rakietowy Moskwa przeprowadził w piątek ćwiczebne wystrzelenie przeciwokrętowego pocisku manewrującego Wułkan na Morzu Czarnym. Pocisk trafił w cel nawodny na odległość 30 kilometrów - podały w piątek służby prasowe rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Resort obrony kraju opublikował zaś nagranie z ćwiczeń.

Podczas prób z pociskiem Wułkan krążownikowi Moskwa towarzyszyła fregata Admirał Makarow uzbrojona w zestawy rakietowe Kalibr. Strzelanie przy użyciu pocisku Wułkan odbyło się na Morzu Czarnym po raz pierwszy.

Rosyjskie okręty wojenne podczas ćwiczeń na Morzu Czarnym

Ćwiczenia podczas napięć na linii Rosja-Zachód

Próby te zbiegły się w czasie z zawinięciem na Morze Czarne 27 kwietnia amerykańskiego okrętu Hamilton, jak i z zamknięciem przez Rosję niektórych rejonów Morza Czarnego. Jak zauważa Reuters, ćwiczenia wojskowe odbywały się podczas wzmożonych napięć między Rosją a Zachodem w związku z gromadzeniem rosyjskich sił zbrojnych w pobliżu granicy z Ukrainą.

Konflikt na UkrainiePAP