Świat

Zabytkowym tramwajem na świąteczną przejażdżkę po Warszawie

Zabytkowym tramwajem na świąteczną przejażdżkę po Warszawie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 26 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia okolicznościową linię tramwajową M. W wagonach będą honorowane wszystkie bilety ZTM. Skasują je konduktorzy - członkowie Klubu Miłośników Komunikacji.

W drugi dzień świąt mieszkańcy Warszawy i wszyscy odwiedzający stolicę mogą wybrać się w podróż w czasie. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, od godziny 12.00 do 17.15, co 45 minut, na trasę wyjadą zabytkowe wagony N i K. Ich trasa przebiega tak:

M: PL.NARUTOWICZA – Grójecka – Aleje Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Bilety skasują członkowie Klubu Miłośników Komunikacji

ZTM informuje, że w wagonach kursujących na linii "M" honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Będą one kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

"Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu" - wyjaśnia ZTM. I zaznacza, że przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu lub aktywowaniu karty w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Informowaliśmy też, że na trasie linii 17 od poniedziałku kursuje już drugi tramwaj Hyundaia - Warsolino: