Świat

Zamarznięty wodospad w stanie Nowy Jork. W weekend burza śnieżna uderzy w USA

Zamarznięty wodospad w stanie Nowy Jork. W weekend burza śnieżna uderzy w USA

Siarczysty mróz nawiedził wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Taka aura sprawiła, że w miasteczku Penn Yan zamarzł wodospad. W weekend będzie sypał śnieg, którego może spaść nawet do 45 centymetrów.

Do północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych dotarło mroźne, arktyczne powietrze. Spowodowało, że w miasteczku Penn Yan, położonym w stanie Nowy Jork, temperatura powietrza spadła znacznie poniżej zera. Taka aura spowodowała, że zamarzł tam wodospad.

Zamarzł wodospad w USAENEX

USA. "Silny system burzowy uwolni duże opady śnieg"

Jak prognozują meteorolodzy z AccuWeather, burza śnieżna może nawiedzić w weekend Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Miejscami może spaść do 45 centymetrów śniegu. Utrudnienia pogodowe mogą dotknąć około 100 milionów mieszkańców.

- Wygląda na to, że bardzo silny system burzowy uwolni duże opady śniegu na północnym wschodzie USA, od Appalachów po stan Nowy Jork i północną Nową Anglię - powiedział Jon Porter, główny meteorolog AccuWeather.

- Przygotowujemy się na aktywny weekend - powiedziała meteorolog Michelle Rotella z AccuWeather. W piątek w kilku stanach wydano alarmy meteorologiczne.