Tech

Burza ominęła Warszawę, ale uderzyła w Wołomin. Samochód utknął w zalanym tunelu pod torami

Burza ominęła Warszawę, ale uderzyła w Wołomin. Samochód utknął w zalanym tunelu pod torami

W Wołominie woda zalała przejazd pod torami, w Beniaminowie zawalił się dach budynku gospodarczego. W powiatach wołomińskim i legionowskim strażacy mają po kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących skutków nawałnicy, która przeszła nad Mazowszem.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, woda zalała tunel pod torami kolejowymi w Wołominie, przy Geodetów. - Mowa o co najmniej jednym samochodzie, który tam utknął. Wody jest powyżej dwóch metrów - mówił po godzinie 19.

Wiesław Drosio z wołomińskiej straży pożarnej potwierdził, że strażacy mają we wtorek wieczorem sporo pracy. - Mamy obsługiwanych 40 interwencji, kolejne 40 czeka na realizacje. Dotyczą głównie połamanych drzew. Najwięcej strażacy jeżdżą do Kobyłki i Marek - ocenił strażak. - Jeśli chodzi o tunel, został wcześniej odgrodzony taśmą, by z uwagi na silne opady, by uniemożliwić kierowcom przejazd. Auta i tak przejeżdżały. Strażacy wypompowywali wodę - dodał Drosio.

Zawalił się dach

Podobnie jest w powiecie Legionowskim. - W miejscowości Beniaminów zawalił się dach budynku gospodarczego. Strażacy pracują na miejscu - przekazał Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie. - Mamy około 20 zgłoszeń dotyczących głównie Serocka, Beniaminowa i Wólki Radzymińskiej - dodał.

Jak podaje tvnmeteo.pl niebezpiecznie może być aż do późnych godzin nocnych. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Obowiązują one również dla województwa mazowieckiego: wszędzie, z wyjątkiem wschodnich powiatów, gdzie będą ważne do godz. 3 w środę.

Informowaliśmy też o podtopieniach w Poznaniu: