Tech

Dostali informację o wypadku, w rowie leżały dwa pojazdy. Dziesięć osób jest rannych

Dostali informację o wypadku, w rowie leżały dwa pojazdy. Dziesięć osób jest rannych

Po zderzeniu auta osobowego i busa pod Radomskiem (województwo łódzkie) pomocy lekarskiej wymagało dziesięć osób, trzy są w stanie ciężkim. Wypadek miała spowodować kobieta kierująca osobowym nissanem. Wstępne badania wykazały, że była pijana.

– O godzinie 6.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli dwa pojazdy przewrócone i leżące w rowach po przeciwległych stronach jezdni. W pierwszej kolejności razem ze strażakami zajęli się ratowaniem licznych poszkodowanych – przekazała dziennikarzom Aneta Włazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Busem marki Volkswagen podróżowało dziewięciu mężczyzn, w tym siedmiu obywateli Ukrainy. Wszyscy z nich odnieśli obrażenia i niezwłocznie zostali odtransportowani do szpitali w Łodzi, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie. Na miejscu zdarzenia lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podaje policja, trzech poszkodowanych jest w stanie zagrażającym życiu.

Cztery promile w pierwszym badaniu

Do szpitala trafiła także kierująca nissanem 36-letnia mieszkanka gminy Gidle. Pierwsze badanie jej trzeźwości wykazało cztery promile alkoholu w organizmie. Jak wstępnie ustaliła policja, to ona doprowadziła do zderzenia z busem, niespodziewanie zjeżdżając swoim samochodem na przeciwległy pas jezdni.

Na miejscu zdarzenia w miejscowości Wygoda wciąż trwają czynności policyjne z udziałem prokuratora.