Tech

Drzewo przewróciło się na linię wysokiego napięcia, rowerzysta porażony prądem

Drzewo przewróciło się na linię wysokiego napięcia, rowerzysta porażony prądem

W Rybniku (Śląskie), prawdopodobnie w wyniku silnych podmuchów wiatru, drzewo przewróciło się na linię wysokiego napięcia. Spadające przewody poraziły prądem przejeżdżającego tamtędy rowerzystę, który z poważnymi oparzeniami trafił do szpitala. W wyniku przerwania linii zapalił się również las.

Zgłoszenie o płonącym lesie u zbiegu ulic Welopolskiej i Gliwickiej rybnicka straż pożarna przyjęła około godziny 13. Jedno z drzew przewróciło się na linię wysokiego napięcia. Na miejsce pojechały dwa zastępy.

- Linia została zerwana. Spowodowało to drobny pożar, który szybko został opanowany. W wyniku zdarzenia jedna osoba została porażona prądem. Na miejscu działa pogotowie energetyczne. Do czasu zakończenia ich prac, strażacy będą zabezpieczać miejsce - mówi dyżurny straży pożarnej w Rybniku.

Oparzenia III stopnia

Osobą poszkodowaną jest rowerzysta, który w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie znalazł się w pobliżu uszkodzonej linii wysokiego napięcia.

- Zerwane przewody poraziły rowerzystę. Z oparzeniami trzeciego stopnia został zabrany do szpitala - informuje Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej policji.

Policjantka dodaje, że ruch w tamtym miejscu jest zablokowany. Natężenie nie jest jednak duże, dlatego nie powoduje to większych utrudnień.

Poniedziałek Wielkanocny przyniósł miejscami burzowe chmury. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w kraju.