Tech

"Kryminalni wiedzą, że nie było to zwykłe zaginięcie". Nagroda dla osoby, która "przełamie zmowę milczenia"

17-letni Fabian Zydor zaginął w 2016 roku. Miał do domu kilkaset metrów, wracał ze spotkania z kolegami. Do tej pory nie udało się trafić na jakikolwiek ślad. Szef wielkopolskiej policji wyznaczył teraz nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za informacje w sprawie zaginięcia chłopaka. Policjanci są pewni, że został on zamordowany, a ciało ukryte.

Fabian mieszkał ze swoją siostrą w małej miejscowości Tarnowa pod Wrześnią (woj. wielkopolskie). Zaginął 30 października 2016 roku. Tego dnia wieczorem poszedł na spotkanie towarzyskie z kolegami do jednego z domów w rodzinnej miejscowości. Po wyjściu ze spotkania nie dotarł już do swojego domu, oddalonego o kilkaset metrów. Część miał pokonać drogą leśna, część asfaltową. Rano jego siostra zauważyła, że go nie ma i zaalarmowała policję. Zaczęły się poszukiwania, które do dziś nie dały żadnego rezultatu. Los nastolatka nie jest znany.

- Fabian Zydor, 17-latek spod Wrześni, w październiku 2016 r. został zamordowany, a ciało ukryte. Kryminalni z Poznania już wiedzą, że nie było to zwykłe zaginięcie. Szef wielkopolskiej Policji wyznaczył 10 000 zł nagrody. - napisał Twitterze Andrzej Borowiak, oficer prasowy wielkopolskiej policji.

Jak mówi siostra zaginionego Fabiana, od pięciu lat cała rodzina żyje w niepewności.

- Chciałabym im powiedzieć, żeby w końcu pomyśleli. Jak my się czujemy w tej sytuacji. Żeby, jeżeli coś wiedzą, naprawdę powiedzieli. Jeżeli nic nie zrobili, a coś wiedzą, to nikt im za to nic nie zrobi, a przynajmniej my będziemy spokojniejsi i będziemy wiedzieli, co tak naprawdę się stało - mówi kobieta. - Od pięciu lat żyjemy w niepewności, może wróci, może nie wróci i cały czas czekamy - dodaje.

Nagroda za "przerwanie zmowy milczenia"

- Te działania, które zostały do tej pory przeprowadzone, między innymi analiza zeznań różnych osób, które już były przesłuchane w tej sprawie, ale dodatkowo także badania za pomocą wariografu, czyli mówiąc potocznie - wykrywacza kłamstw, wskazują na to, że ta teoria o zabójstwie Fabiana i ukryciu jego zwłok jest prawdziwa. Stąd też podjęliśmy decyzję o tym, żeby wyznaczyć tę kwotę 10 tysięcy złotych dla osoby, która przełamie zmowę milczenia - mówi w rozmowie z TVN24 Borowiak.

Komendant wojewódzki policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla osoby, która przekaże informacje pomocne w tej sprawie. Każda taka osoba może skontaktować się z oficerami zajmującymi się tą sprawą pod nr. tel. 572 899 555 albo osobiście w KWP Poznań ul. Kochanowskiego 2A, pokój 430. Funkcjonariusze wszystkim kontaktującym się osobom zapewniają pełną anonimowość.

Google Maps