Tech

Łabędź spacerował między jadącymi samochodami

Łabędź spacerował między jadącymi samochodami

Łabędź spacerował między samochodami na jednej z ulic Szczecina. - Zapewne poczuł przedsmak nadchodzącej wiosny i postanowił wybrać się do miasta na spacer. Strażnicy, niestety, nie wykazali zrozumienia i zmuszeni byli przerwać mu wędrówkę - mówi rzeczniczka straży miejskiej.

Informację o łabędziu chodzącym między samochodami na ulicy Owocowej w Szczecinie strażnicy miejscy dostali po godzinie 10. - Natychmiast udali się na miejsce i rzeczywiście wzdłuż ulicy wędrował okazały łabędź - mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie.

Stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

- Zapewne poczuł przedsmak nadchodzącej wiosny i postanowił wybrać się do miasta na spacer. Strażnicy niestety nie wykazali zrozumienia dla tego królewskiego ptaka i zmuszeni byli przerwać mu tę wędrówkę po przydworcowej jezdni - dodaje Wojtach.

Łabędzia złapali strażnicy miejscyStraż Miejska Szczecin

"Grzecznie zajął miejsce"

Jak mówi rzeczniczka, łabędź nie był agresywny i nie stawiał oporu. - Grzecznie zajął miejsce w przedziale pasażerskim drugiej klasy w radiowozie Straży Miejskiej - dodaje.

Na miejsce wezwano łowczego miejskiego, który ocenił stan ptaka jako dobry. Nie wymagał interwencji weterynaryjnej, więc strażnicy miejscy przewieźli go do Kanału Zielonego przy ulicy Heyki.

- Tam został zwrócony naturze i oczekującej na powrót partnera łabędzicy - dodaje Wojtach.

Ptak został wypuszczony przy Kanale Zielonym przy ulicy HeykiStraż Miejska Szczecin