Tech

Maciej Didiuk uciekł z prokuratury, jest list gończy

Maciej Didiuk uciekł z prokuratury, jest list gończy

Policja szuka 32-latka, który we wtorek, 2 lutego uciekł z budynku białostockiej prokuratury. Zatrzymany był w związku z rozbojem. Prokuratura potwierdza, że doszło do ucieczki. Na razie nie podaje jednak szczegółów.

-  We wtorek, 2 lutego około godziny 12.30 z budynku Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe przy ul. Mickiewicza 103 uciekł 32-letni mężczyzna. W momencie, gdy go przesłuchiwano, nie był w dyspozycji policjantów, ale prokuratury – mówi rzeczniczka KMP w Białymstoku aspirant Katarzyna Zarzecka.

Podejrzany o rozbój

Mężczyzna był zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia rozboju (w jednym ze sklepów na białostockim osiedlu Nowe Miasto).  Policja prowadzi poszukiwania. Został za nim wydany list gończy.

32-latek nazywa się Maciej Didiuk. Jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne włosy, a jego wzrost to 180 cm. W momencie ucieczki miał na sobie czarną kurtkę z kapturem, ciemne spodnie oraz buty koloru białego. Pod kurtką nosił ciemną rozpinaną bluzę bez kaptura z białym napisem "illegal".

Z pytaniami o okoliczności ucieczki policjanci odsyłają do prokuratury.

Tak wygląda poszukiwany mężczyznaPolicja prosi wszystkie osoby, które widziały mężczyznę ze zdjęcia lub mogą przyczynić się do ustalenia jego miejsca pobytu, o kontakt pod numer alarmowy 112.KMP Białystok

Szef prokuratury Wojciech Zalesko jest jednak oszczędny w słowach. - Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce – mówi tylko.

Sytuacja podobna do tej sprzed czterech lat

Warto przypomnieć, że we wrześniu 2016 r., z tego samego budynku, uciekł inny mężczyzna. Podejrzany o szereg włamań do mieszkań 26-latek miał na sobie szarą bluzę, jeansy i klapki. Jego ręce skute były kajdankami. Wymknął się policjantom, który doprowadzili go do prokuratury.

Google Maps