Tech

Miał bić, kopać i skakać po głowie 45-latka. Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Miał bić, kopać i skakać po głowie 45-latka. Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 37-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak ustalili śledczy, miał on brutalnie pobić 45-latka, który trafił do szpitala na początku 2020 roku. Patryk H. miał bić, kopać i skakać po głowie swojej ofiary. - Pokrzywdzony przeżył tylko dzięki szybkiej pomocy lekarskiej - mówi rzeczniczka CBŚP.

Jak przekazała w czwartek podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, zatrzymany to 37-letni Patryk H. Policjanci z gdańskiego CBŚP dotarli do niego wyjaśniając okoliczności działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przestępczością narkotykową.

- Mężczyzna jest znany policjantom, ponieważ w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, a także może mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców miejscowego klubu sportowego - tłumaczyła podinspektor.

Jak dodała, do zdarzenia doszło na początku 2020 roku. - Do jednego z gdańskich szpitali przywieziono wówczas 45-latka, w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Jak się okazało, mężczyzna został brutalnie pobity i potrzebował natychmiastowej hospitalizacji. Pokrzywdzony przeżył tylko dzięki szybkiej pomocy lekarskiej, ale wiele miesięcy leżał nieprzytomny w szpitalu, gdzie wciąż pozostaje pod opieką lekarską - mówiła Jurkiewicz.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

37-latek został doprowadzony do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

- Prokurator przedstawił Patrykowi H. zarzut usiłowania zabójstwa oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającego życiu - przekazał Dział Prasowy PK.Jak ustalili prokuratorzy, do napaści na 45-letniego pokrzywdzonego doszło najprawdopodobniej na tle rozliczeń finansowych za narkotyki. Patryk H. miał bić, kopać i skakać po głowie swojej ofiary.- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, grożącą podejrzanemu surową karę, obawę matactwa, prokurator skierował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec Patryka H. tymczasowe aresztowanie - podała PK.Za zarzucany czyn może mu grozić nawet dożywocie.