Tech

Mieli pilnować pociągu z kibicami. Policjanci pomylili stacje kolejowe

Mieli pilnować pociągu z kibicami. Policjanci pomylili stacje kolejowe

Na peron wbiegają policjanci z tarczami i hełmami. Przygotowują się do przyjęcia pociągu pełnego kibiców. Gdy nadjeżdża, zwierają szyki. Tyle, że skład nawet nie staje - jedzie dalej w kierunku stacji, na której... powinni czekać policjanci.

Do zdarzenia miało dojść 12 czerwca przed godziną 17, w Modlinie. Jako pierwszy poinformował o tym lokalny portal wirtualnynowydwor.pl. Z relacji wynika, że policjanci mieli zabezpieczyć przejazd pociągu z kibicami, którzy wracali z Ostródy do Katowic. W trakcie akcji miało dojść do pomyłki. Zamiast na stację Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie mieli przejąć pociąg, funkcjonariusze udali się na stację w Modlinie.

Świadek: byli zdezorientowani

Do bezpośredniego świadka zdarzenia dotarł reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Policjanci pojawili się na stacji Modlin. Pociąg przejechał przez stację, nie zatrzymując się. Wywołało to dezorientację wśród funkcjonariuszy. Kiedy dotarło do nich, że są na niewłaściwej stacji, w pośpiechu udali się do radiowozów i na sygnałach ruszyli na stację Nowy Dwór Mazowiecki - opowiedział. Sytuacja trwała około 15 minut, co miało spowodować opóźnienia innych pociągów.

Z ustaleń naszego reportera wynika, że w akcji uczestniczyli funkcjonariusze z oddziałów prewencji Komendy Stołecznej Policji. Poprosiliśmy o komentarz, ale odesłano nas w tej sprawie do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Rzeczniczkę lokalnej komendy Joannę Wielochę zapytaliśmy, czy potwierdza powyższe ustalenia.

- Na wstępie mogę powiedzieć jedynie, że nie byli to funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Jesteśmy na etapie ustalania, jaka była sytuacja na miejscu - powiedziała Joanna Wielocha. Jednocześnie przekazała, że na tym etapie nie potwierdza, czy rzeczywiście doszło do pomyłki.

Informowaliśmy również o akcji policjantów na Ochocie. Ośmiu funkcjonariuszy obezwładniało agresywnego mężczyznę: