Tech

Motocyklista potrącił dziewczynkę na rowerze i odjechał. Szuka go policja

Motocyklista potrącił dziewczynkę na rowerze i odjechał. Szuka go policja

Motocyklista potrącił 6-letnią dziewczynkę, jadącą na rowerze. Zatrzymał się, zdjął rowerek z drogi i po chwili odjechał. Całą sytuację nagrała kamera autobusu miejskiego. Motocyklisty szuka policja, ale znalezienie go utrudnia fakt, że jego motocykl nie miał tablicy rejestracyjnej, a sam mężczyzna miał na sobie kask.

Do potrącenia dziecka doszło 25 czerwca tego roku na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać przejazd dla rowerzystów, po którym jedzie kobieta, a tuż za nią jej 6-letnia córka. Nagle w dziecko uderza motocyklista. Dziewczynka przewraca się i szybko ucieka z jezdni.

- Na nagraniach z wnętrza autobusu widać, że motocyklista potrącił dziewczynkę, zatrzymał się, zdjął rower z drogi i zwrócił się do matki dziewczynki, a po chwili wsiadł na motocykl i odjechał z miejsca zdarzenia - mówi sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Chociaż nagranie wygląda poważnie, 6-latce na szczęście nic poważnego się nie stało. Sprawca odjechał jednak z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji.

Nie miał tablic rejestracyjnych, sam był w kasku

Jak przekazał Jurkun, postępowanie policji zostało umorzone z powodu braku danych umożliwiających ustalenie sprawcy zdarzenia. - Motocykl, którym poruszał się sprawca, nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca miał założony kask ochronny, co utrudnia jednoznaczne zidentyfikowanie zarówno pojazdu, jak i kierowcy - tłumaczy policjant. Dodaje jednak, że mimo wszystko sprawa nie została ostatecznie zakończona.

- Tak, jak zdarzało się to wielokrotnie w przypadku innych spraw, tak i w tym przypadku, gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogące wpłynąć na ustalenie sprawcy zdarzenia, policjanci ponownie wracają do takiej sprawy - mówi sierż. Andrzej Jurkun.

Dlatego policjanci udostępniają nagranie, na którym widać całą sytuację i proszą o pomoc w identyfikacji motocyklisty.

Każdy, kto ma informacje na temat motocyklisty, będącego sprawcą potrącenia 6-letniej rowerzystki, może je przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112. Informacje można również przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub mailowo: [email protected]

-

KMP Olsztyn

Do zdarzenia doszło na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie