Tech

Na budowie metra zginął pracownik przygnieciony łyżką koparki. Jest śledztwo w sprawie wypadku

Na budowie metra zginął pracownik przygnieciony łyżką koparki. Jest śledztwo w sprawie wypadku

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na budowie drugiej linii metra. Postępowanie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i wypadku w pracy.

W piątek doszło do wypadku przy Bazyliańskiej na budowie drugiej linii metra. Na robotników w wykopie spadła łyżka koparki. Zginęła jedna osoba, drugi pracownik został ranny. Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska, śledztwo zostało wszczęte w poniedziałek po południu. Wcześniej tego dnia do praskiej prokuratury rejonowej przekazano materiały w tej sprawie z komisariatu na Targówku.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci oraz art. 220 kodeksu karnego dotyczącego narażenia życia albo zdrowia pracownika. W ramach czynności zostanie przeprowadzona między innymi sekcja zwłok pracownika.

"Łyżka koparki obluzowała się i spadła z kilku metrów na dwóch pracowników"

- Do zdarzenia doszło około godziny 15 na budowie stacji C21 Bródno. Łyżka koparki obluzowała się i spadła z kilku metrów na dwóch pracowników podwykonawcy. Obu pracownikom natychmiast udzielono pomocy. Na miejsce przyjechały służby ratownicze. Jeden pracownik został zabrany do szpitala, drugi niestety nie przeżył tego wypadku - mówił nam w piątek Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy firmy Gulermak, głównego wykonawcy prac na drugiej linii metra.

Do wypadku odniósł się też w piątek na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski: "Dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Jeden z pracowników zaangażowanych w budowę metra zginął w wypadku. Udałem się na miejsce i poprosiłem Prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego. Łączę się w bólu jego bliskim" - napisał.

Śmiertelny wypadek na budowie drugiej linii metra