Tech

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

Nie żyje 50-letni mieszkaniec gminy Michów (woj. lubelskie), który został potrącony przez jadącego z przeciwka busa. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (21-22 czerwca) po godzinie 23 w miejscowości Rudzienko w powiecie lubartowskim (woj. lubelskie). 50-letni mieszkaniec gminy Michów szedł lokalną drogą. Z przeciwka jechał volkswagen transporter, kierowca chciał wyminąć pieszego.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca na prostym odcinku drogi najechał na 50-latka. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzny niestety nie udało się uratować – mówi starszy sierżant Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Kierowcy grozi do dwunastu lat pozbawienia wolności

Okazało się, że za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gminy Serokomla. Był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policję.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku śmiertelnego mężczyźnie grozi do dwunastu lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – zaznacza policjantka.

Samochód dostawczy najechał na pieszego Lubelska policja