Tech

Pogoda na 16 dni: żadnych szans na ocieplenie. Tomasz Wasilewski przedstawia swą autorską prognozę temperatury

Pogoda na 16 dni: żadnych szans na ocieplenie. Tomasz Wasilewski przedstawia swą autorską prognozę temperatury

Po weekendzie czeka nas zmiana pogody. Na jeszcze chłodniejszą. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Potężny wyż, dzięki któremu mamy bezchmurne niebo, zaczyna słabnąć i odsuwać się na wschód. Koniec jego panowania w centrum Europy natychmiast wykorzysta niż, który w najbliższych dniach ulokuje się nad Skandynawią. To spowoduje pogorszenie pogody (opady, wiatr), ale również ochłodzenie, bo z północy kontynentu będzie do nas płynąć zimne, arktyczne powietrze (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Przed nami chłodny początek tygodnia - będzie maksymalnie 14 stopni Celsjusza - i jeszcze niższa temperatura w następnych dniach. Najzimniej będzie od środy do piątku - w tych dniach na termometrach zobaczymy zaledwie od 9 do 13 stopni. Później, czyli od najbliższego weekendu, zrobi się tylko odrobinę cieplej i wtedy możemy liczyć na 14-15 stopni. Na podobnym poziomie temperatura utrzyma się przez kolejne dni, a najcieplej, bo do 17 stopni, będzie tuż przed końcem października.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.