Tech

Policja patrolowała drogi dronem. "Dziesięć wykroczeń w niespełna 120 minut"

Policja patrolowała drogi dronem.

Ignorowanie podwójnej ciągłej i wyprzedzanie na skrzyżowaniach. Przeważnie za takie przewinienia ukarani zostali kierowcy, którzy w okolicach Parczewa (województwo lubelskie) zostali nagrani przez policyjnego drona.

Na jednym z nagrań widać, jak kierowca samochodu osobowego, nie zwracając uwagi na podwójną ciągłą, wyprzedza dwa auta.

Policja zauważyła jeszcze dziewięć tego typu nieodpowiedzialnych zachowań. Wszystkie miały miejsce na - łączącej Parczew z Lubartowem - drodze wojewódzkiej W-815 oraz na drodze wojewódzkiej W-819 z Parczewa do Sosnowicy. W czwartek (7 października) latał tam policyjny dron.

Pierwsza tego typu policyjna akcja na drogach powiatu parczewskiego

Kierowca przekroczył podwójną ciągłąKPP Parczew

- Informacje o nieodpowiedzialnych kierowcach i ich poczynaniach, przekazywane były na bieżąco funkcjonariuszom drogówki, którzy kilkaset metrów dalej zatrzymywali wskazywane pojazdy - mówi starszy sierżant Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Dodaje, że była to pierwsza tego typu policyjna akcja na drogach powiatu parczewskiego.

Ukarani mandatami oraz punktami karnymi

Kierowcy wyprzedzali w niedozwolonych miejscachKPP Parczew

- Podczas niespełna 120 minutowej podniebnej pracy drona, mundurowi ujawnili dziesięć wykroczeń drogowych. W większości polegały na wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych, wyprzedzaniu pojazdów na linii podwójnej ciągłej czy na skrzyżowaniach – zaznacza policjantka.

Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Policyjny dron latał nad drogami powiatu parczewskiego