Tech

Policja przerwała wesele. "Wylegitymowano 81 osób"

Policja przerwała wesele.

Policja przerwała wesele w Malanowie (Wielkopolska). - Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób, następnie po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych- przekazała policja.

Kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej w Turku razem z pracownikami sanepidu w sobotę po godzinie 17 interweniowało na weselu zorganizowanym w miejscowości Malanów w powiecie tureckim. - Funkcjonariusze wykonywali czynności z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w artykule 165 paragraf 1 Kodeksu karnego - mówi asp. sztab. Mateusz Latuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Artykuł dotyczy wprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodujących zagrożenie epidemiczne i rozszerzenie się choroby zakaźnej.

- Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób, następnie po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych oraz organizowaniu zgromadzeń - przekazał Latuszewski.

Dodał, że decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności, więc goście musieli opuścić lokal.

Policja będzie przesłuchiwała świadków. Ustali dlaczego i na jakich zasadach odbyło się wesele.

Interwencja policji na weselu w MalanowieTVN24

Obowiązujące obostrzenia

Obostrzenia związane z epidemią COVID-19 zostały przedłużone do 18 kwietnia. W tym czasie obowiązuje zakaz organizowania między innymi wesel, komunii i innych przyjęć okolicznościowych.

W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. W imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie pięć osób - do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 21 703 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 245 chorych.