Tech

Pożar w kontenerze z elektronarzędziami. "Strażacy pracują w aparatach oddechowych"

Pożar w kontenerze z elektronarzędziami.

Nietypowa akcja straży pożarnej w Pruszkowie. Ogień pojawił się w kontenerze z elektronarzędziami i bateriami. - Musimy rozwarstwić zgrzane, spieczone ze sobą elementy, usunąć je z kontenera, wychłodzić, dogasić – opisuje Karol Kroć oficer prasowy straży pożarnej w Pruszkowie.

Jak przekazał Karol Kroć ze straży pożarnej w Pruszkowie, doszło do pożaru kontenera wypełnionego elektronarzędziami i bateriami. Chodzi o tereny przy ulicy 3 maja.

- Mamy dość sporo dymów. Akcja jest nietypowa. Strażacy muszą z wnętrza kontenera usunąć wszystkie nadpalone, tlące się elementy plastikowe, łącznie z bateriami. Musimy rozwarstwić zgrzane, spieczone ze sobą elementy, usunąć je z kontenera, wychłodzić, dogasić – powiedział.

Na miejscu grupy specjalistyczne

Zaznaczył, że akcja trwa od godziny 12 i może potrwa łącznie kilka godzin. – Strażacy pracują w aparatach oddechowych ze względu na reakcje chemiczne, które towarzyszą przy uwalnianiu się składników, które zawierają baterię. Pracują z aparatami na plecach, co jest dla nich dodatkowym obciążeniem - zaznaczył.

Na miejsce przyjechało kilka zastępów. Ratownicy, jak zaznaczył oficer prasowy, będą wymieniani.

- Mamy na miejscu grupę specjalistyczną, która pomaga nam monitorować zawartość dymu, mamy grupę, która pomaga nam uzupełniać powietrze w aparatach oddechowych. Są też zastępy typowo gaśnicze, które pracują bezpośrednio przy strefie pożaru – opisywał.

I dodał, że nie ma osób poszkodowanych.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o pożarze tira z drewnem:

Pożar tira z drewnem na S8

wideo 2/7