Tech

Prognoza zagrożeń IMGW. Możliwe oblodzenia

Prognoza zagrożeń IMGW. Możliwe oblodzenia

IMGW prognozuje wystąpienie oblodzeń na południu Polski. Wydano prognozę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni.

Do Polski zbliża się ochłodzenie. Temperatura nocami może spadać poniżej 0 stopni Celsjusza, co będzie oznaczać zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników po opadach. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia przed oblodzeniami dla województw:

- śląskiego, powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielsko-Biała, żywieckiego;

- małopolskiego, powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego, myślenickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, Nowy Sącz, gorlickiego, nowotarskiego i tatrzańskiego;

- podkarpackiego, powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, Krosno, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Prognoza zagrożeń na poniedziałekIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.