Tech

S8: zderzenie dwóch ciężarówek i auta osobowego. Duże utrudnienia w kierunku Warszawy

S8: zderzenie dwóch ciężarówek i auta osobowego. Duże utrudnienia w kierunku Warszawy

Na trasie S8 pomiędzy węzłami Janki a Opacz doszło do zderzenia trzech samochodów. Z relacji naszego reportera wynika, że kierowca jednego z tirów trafił do szpitala. Są duże utrudnienia na drodze w kierunku Warszawy.

Na trasie S8 na wysokości miejscowości Nowe Grocholice (powiat pruszkowski) doszło do zderzenia trzech samochodów: dwóch ciężarowych i jednego osobowego. - Poszkodowana jest jedna osoba, kierowca tira. Jest mu udzielana pomoc medyczna. Z jednej ciężarówki cieknie paliwo. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej - opisywał początkowo reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Jak przekazała nam asp. Marta Słomińska z pruszkowskiej komendy, do zderzenia doszło przed godziną 10. - Kierowca pojazdu ciężarowego najechał na tył pojazdu osobowego marki Skoda, a następnie tył poprzedzającego go pojazdu ciężarowego. Sprawca został na miejscu ukarany mandatowo. Odniósł lekkie obrażenia, była mu udzielana pomoc lekarska - powiedziała policjantka po godzinie 11.

Z relacji naszego reportera wynika jednak, że zdarzenie wyglądało nieco inaczej: - Rozmawiałem z kierowcą pierwszej ciężarówki i opowiadał, że na trasie utworzył się korek. Przed nim jechała skoda, która gwałtownie zahamowała. On też zahamował i wtedy w jego tył uderzył drugi tir i popchnął go na skodę z przodu. Kierowca z tej drugiej ciężarówki trafił do szpitala.

Po wypadku droga w kierunku Warszawy była przez jakiś czas całkowicie zablokowana. Służby udrożniły dwa pasy, ale nadal zamknięty jest ten skrajnie prawy. Wciąż są utrudnienia - korek zaczyna się na wysokości skrzyżowania S8 i S7.

Zderzenie na trasie S8

W środę informowaliśmy o zderzeniu na S8 na wysokości Nadarzyna: