Tech

Trzy dni i cztery wysadzone bankomaty w Wielkopolsce

Trzy dni i cztery wysadzone bankomaty w Wielkopolsce

W Grabowie nad Prosną w nocy został wysadzony bankomat. - Wiadomo, że nieznani sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem marki Audi a3 ciemnego koloru - podaje Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji. Sprawcom nie udało się ukraść pieniędzy.

Do zdarzenia doszło około godziny 3 przy ulicy Kaliskiej w Grabowie nad Prosną.- Wiadomo, że nieznani sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem marki Audi a3 ciemnego koloru – powiedziała Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że nie doszło do kradzieży kaset z pieniędzmi. To udało się potwierdzić. - Pieniądze nie zostały skradzione - mówi Hańdziuk.

Nie pomogło blokowanie dróg

Policja wprowadziła na terenie powiatu ostrzeszowskiego blokady dróg i wszczęto wzmożone kontrole drogowe. - Niestety, nie doszło do zatrzymania - mówi Hańdziuk.O sprawie powiadomiono też Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, który jedzie z Poznania na miejsce zdarzenia.

To kolejne wysadzenie bankomatu w Wielkopolsce w ostatnich dniach. W czwartek nieznani sprawcy wysadzili w nocy bankomat w Kwilczu w powiecie międzychodzkim. W wyniku eksplozji zapaliła się część marketu i stojący na parkingu samochód. W środę policja informowała o wysadzeniu bankomatów w Obrzycku i Dusznikach w powiecie szamotulskim.