Tech

Wichury w Polsce. Tysiące osób bez prądu

Wichury w Polsce. Tysiące osób bez prądu

W wielu regionach Polski od kilkunastu godzin wieje silny wiatr. Strażacy do tej pory interweniowali ponad 200 razy. Na Podlasiu prawie cztery tysiące odbiorców nie ma prądu. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia.

PogodaDługoterminowaWeekend

Jak przekazał brygadier Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w ciągu ostatniej doby w sumie doszło do 205 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, w tym 110 odnotowano od nocy do piątkowego poranka. Poinformował też, że nikt nie został ranny.

- Dzisiaj do godziny 8 odnotowano 110 interwencji, najwięcej w województwie pomorskim - 66 oraz w województwie warmińsko-mazurskim - 20 - przekazała PSP.

Obowiązują alarmy drugiego i pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem. Wysłany też został alert RCB.

Podlaskie bez prądu

Około 3,7 tysiąca odbiorców nie ma piątek rano w Podlaskiem prądu - poinformowała spółka PGE Dystrybucja. Najwięcej gospodarstw domowych energii elektrycznej nie ma na Suwalszczyźnie. Powodem awarii jest silny wiatr.

Agnieszka Bajerska z PGE Dystrybucja S.A. zaznacza, że awarie nie mają charakteru masowego. Energetycy lokalizują miejsca awarii, te będą usuwane. Najwięcej odbiorców bez prądu jest w Rejonie Energetycznym (RE) Suwałki - około trzech tysięcy. Około 700 odbiorców nie ma zasilania w RE Łomża i około stu w RE Bielsk Podlaski.