Tech

Wygrał "Biegnij Warszawo". "Wczoraj byliśmy na weselu, także za dużo nie pospałem"

Wygrał

W niedzielę biegacze zmierzyli się na 10-kilometrowej trasie kolejnego wydarzenia z cyklu "Biegnij Warszawo". - Chciałem wygrać. Wczoraj byliśmy na weselu, także za dużo nie pospałem, ale jestem zadowolony, bo czas osiągnąłem przyzwoity - stwierdził na mecie Łukasz Więckowski, zwycięzca tegorocznej edycji. Biegowi towarzyszyło wydarzenie dla kibiców "Maszeruję – Kibicuję".

Start i meta "Biegnij Warszawo" zlokalizowane były w Łazienkach Królewskich. Po wybiegnięciu z parku biegacze ruszyli ulicą Gagarina, Belwederską, Aleja Ujazdowskimi, Piękną, Myśliwiecką i Agrykolą z powrotem do Łazienek. Biegacze pokonali taką pętlę dwukrotnie. Uczestnicy wydarzenia towarzyszącego, czyli "Maszeruję – Kibicuję" pokonali taką samą jak biegacze 5-kilometrową pętlę jeden raz.

Cała trasa biegu była zamknięta od godziny 10.30. Przywrócenie przejezdności na ulicach planowane było po opuszczeniu trasy przez ostatniego zawodnika tj. stopniowo od około godziny 13. Od godziny 16 cała trasa biegu ma być dostępna dla ruchu pojazdów. - Biegacze ruszyli punktualnie o godzinie 11. Wyłączone ulice w związku z trasą biegu nie powodują dużych utrudnień. Kierowcy nie pojadą Belwederską od Gagarina do Pięknej oraz Piękną i Myśliwiecką. Ruch na mieście jest niewielki, w żadnym miejscu wzdłuż trasy biegu nie tworzą się korki - mówił rano reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, który był na starcie biegu.

"Biegnij Warszawo" na ulicach stolicy

Zwycięzca biegu: wczoraj byliśmy na weselu

- Bardzo fajna pogoda, trasa inna niż dotychczas, dla mnie bardzo fajna, bo lubię pętle - urozmaicana, podbiegi, zbiegi, tutaj trochę szutru w Łazienkach, także bardzo ciekawa trasa - ocenił po biegu Łukasz Więckowski, zwycięzca tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo". - Przyjechałem tutaj, chciałem wygrać. Wczoraj byliśmy na weselu, także za dużo nie pospałem, ale jestem zadowolony, bo czas osiągnąłem przyzwoity, jak dla mnie - stwierdził.

Pan Łukasz wyjaśnił też, że na weselu tańczył do godziny drugiej i musiał jeszcze przyjechać 80 kilometrów do Warszawy, bo impreza była w Nowym Mieście. - Lubię te okolice, często tutaj trenuję, na Agrykoli, w Łazienkach. "Biegnij Warszawo" to moja trzecia edycja dotychczas - zdradził zwycięzca.

Autobusy na objazdach

W związku z organiczeniami w ruchu, autobusy linii 107, 108, 116, 159, 162, 166, 180, 195, 222 i 503 w Śródmieściu kursują trasami objazdowymi.

Linia 107 w dniu biegu kursować będzie trasą: Krucza – Piękna – pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Solec – Czerniakowska. Autobusy 159 na pl. Konstytucji dojadą ul. Koszykową, a dalej ich objazd będzie prowadził, tak jak linii 107. Autobusy linii 108 zostaną skierowane na objazd: Bartycka – Czerniakowska – Łazienkowska – Rozbrat. Linie 116 i 503 ominą trasę biegu ulicami: Belwederska – Spacerowa – Goworka – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – rondo Dmowskiego. Tak samo od ul. Belwederskiej do pl. Konstytucji kursować będzie linia 195, która z pl. Konstytucji pojedzie dalej ul. Piękną i Al. Ujazdowskimi do pl. Trzech Krzyży. Objazd linii 166 będzie prowadził przez: Al. Ujazdowskie – Piękna – pl. Konstytucji – L. Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska. Autobusy 162 pojadą ulicami: rondo Sedlaczka – Łazienkowska – Czerniakowska, linii 180: Gagarina – Spacerowa – Goworka - Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – rondo Dmowskiego a linii 222: Puławska –Waryńskiego – pl. Konstytucji - Marszałkowska – rondo Dmowskiego.

Trasa biegu "Biegnij Warszawo"UM Warszawa
Utrudnienia na skrzyżowaniu Gagarina z BelwederskąArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl