Tech

Zderzenie rowerzysty z tramwajem

Zderzenie rowerzysty z tramwajem

Na ulicy Puławskiej doszło do zderzenia z udziałem rowerzysty i tramwaju. Warszawski Transport Publiczny poinformował o zablokowanym ruchu tramwajowym i objazdach.

Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji tuż przed godziną 12 przekazała, że do zdarzenia doszło na ulicy Puławskiej, na wysokości numeru 35. - Chodzi o zderzenie dwóch rowerzystów i tramwaju. Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 11.35. Policjanci pracują na miejscu i wyjaśniają okoliczności zdarzenia - przekazała najpierw krótko policjantka.

Po godzinie 12 Rafał Markiewicz z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji zweryfikował pierwsze informacje i podał, że w zdarzeniu brał udział jednak jeden rowerzysta. - Zderzył się z tramwajem linii numer 33. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Policjanci ustalają, czy rowerzysta przejeżdżał przez pasy, czy prowadził rower - zaznaczył policjant. Dodał też, że mężczyzna został przebadany alkomatem. - Był trzeźwy. Na miejscu wciąż pracują policjanci - przekazał Markiewicz.

WTP poinformował z kolei o utrudnieniach. W związku z zablokowanym przejazdem Puławską w kierunku centrum, tramwaje kierowane są na trasy objazdowe:

Linie 4101435: … – Puławska – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – Al. Niepodległości – …Linia 18: … – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – Al. Niepodległości – …

Do zderzenia doszło na przejściu dla pieszych