Tech

Zmarł rowerzysta, który miał wypadek na moście Gdańskim

Zmarł rowerzysta, który miał wypadek na moście Gdańskim

Policja poinformowała o śmierci rowerzysty, który w niedzielę miał wypadek na moście Gdańskim. Okoliczności tragedii będzie badała prokuratura.

- Mężczyzna zmarł w szpitalu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ - poinformowała nas Irmina Sulich z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Z kolei prokuratura potwierdziła, że śledczy będą wyjaśniać okoliczności tragicznego zdarzenia. - W wypadku zmarł 68-letni mężczyzna. Postępowanie prowadzi prokuratura, ale jest ono na wstępnym etapie. Wpłynęły akta w tej sprawie. Będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Nie ma na razie osób, którym przedstawiono zarzuty - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Przypomnijmy: do wypadku doszło w niedzielę 25 kwietnia, na południowej części ścieżki rowerowej mostu Gdańskiego. Jak przekazywał Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, nieprzytomnego mężczyznę zabrała karetka pogotowia ratunkowego. Policja potwierdzała, że został zabrany do szpitala. - Ustalamy, czy mężczyzna zderzył się z innym rowerzystą, czy też uderzył w barierki na moście - mówiła nam wówczas Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Rowerzysta zderzył się z pieszym na Bulwarach Wiślanych

To nie był jedyny wypadek z udziałem rowerzysty, do którego doszło w niedzielę. Tego dnia, chwilę wcześniej na Bulwarach Wiślanych na wysokości Multimedialnego Parku Fontann rowerzysta potrącił pieszego. Również po tym wypadku policja przekazywała nam, że poszkodowany został zabrany do szpitala.

O niedzielnych wypadkach z udziałem rowerzystów pisaliśmy na tvnwarszawa.pl: